Що таке незалежна автоекспертиза після ДТП та її види

Розслідування і розгляд судових кримінальних справ по факту дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) потребують використання спеціальних технічних знань в галузі судової автотехніки, які охоплюють всю сукупність взаємодіючих елементів водій – автомобіль – дорога – оточення, із яких складається загальний процес дорожнього руху в цілому. Під автотехнічною експертизою слід розуміти дослідження дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), яке проводиться експертом-автотехніком з метою з'ясування питань, що мають значення для вирішення кримінальної, цивільної чи адміністративної справи, пов'язаної з цією пригодою, якщо для відповіді на поставлені питання необхідні знання в галузі судової автотехніки.

Завдяки стрімкому розвитку науки і техніки, новітнім технологіям і комп'ютерним програмам, незалежна автоекспертиза після ДТП може з найвищою точністю відновити картину дорожньо-транспортної пригоди та визначити причини її виникнення.

Залежно від обставин ДТП виконують кільки видів автотехнічних експертиз. Вони можуть проводитися як окремо, так і в комплексі.
Трасологічна. Експерти встановлюють швидкість і траєкторію руху транспортних засобів у момент аварії. Для цього вони аналізують гальмівні шляхи автомобілів, дорожні умови та інші параметри, що дозволяють відновити картину дій. Трансологічне дослідження проводить для виявлення винуватця події та обставин, що стали причиною зіткнення. Вона також встановлює чи була у водія можливість вчасно помітити небезпеку і вжити заходів.
Автотехнічна експертиза спрямована на встановлення технічного стану автомобіля перед аварією. Вона покликана показати як вів себе автомобіль перед зіткненням і чи могли причиною аварії стати його несправності.
Судмедекспертиза після ДПТ застосовується за вимогою слідчих та судових органів. Її завдання визначення тяжкості травм, їх наслідків, а також встановлення ступеня провини підсудного.
Судова. Якщо в процесі розгляду справи суддя вирішить, що наявних фактів недостатньо, він може призначити судову експертизу і скласти перелік питань, на які має знайти відповіді фахівець.
Оціночна або автотоварознавча експертиза проводиться з метою встановити точні масштаби майнової шкоди та визначити ціну ремонтних робіт, яка включає вартість запасних частин і послуг працівників СТО.

Якщо Ваше авто постраждало після аварії, звертайтеся за якісною оцінкою до компанії "Незалежна автоекспертиза «Дикий та Партнери». Спеціалісти, не втрачаючи часу, зможуть підказати вам, як поводити себе в конкретній ситуації. Допоможуть у вирішенні юридичних питань, порадять, де і як можна відновити ваш автомобіль в найкоротший термін та з мінімальною витратою, проконтролюють хід ремонтно-відновлювальних робіт та обгрунтованість витрат на послуги автосервісу.